Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna BESKIDY BESKID ŚLĄSKI Dom Turysty PTTK Bielsko-Biała  
Polecamy i zapraszamy
SCHRONISKA - BESKID ŚLĄSKI - BESKIDY -
Zapraszamy do schronisk górskich PTTK:
  • na Kalatówkach,
  • na Hali Kondratowej
  • na Polanie Chochołowskiej
  • na Hali Ornak
  • na Hali Gąsienicowej
  • w Dolinie Pięciu Stawów Polskich,
  • w Dolinie Roztoki
  • nad Morskim Okiem
Informacja i rezerwacja: www.schroniskapttk.pttk.pl

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI
Dom Turysty PTTK Bielsko-Biała
   
Adres: Bielsko-Biała 43-300 ul. Krasińskiego 38
Telefon: +48 33 812 30 19
E-mail: poczta@pttk.bielsko.pl
WWW: www.pttk.bielsko.pl
   
Galeria schroniska:

Dojazdy i dojścia
- dojazd koleją lub autobusem do stacji PKP lub dworca autobusowego w Bielsku-Białej, dalej około 300 m.
- dojazd samochodem pod sam budynek DT.

Ważniejsze atrakcje turystyczno-krajoznawcze
- zabytkowy zamek Sułkowskich (najstarsza część z XV w.)
- murowany kościół W Starym Bielsku, wzniesiony w XIV w. (ołtarz tryptykowy sprzed 1500 r., przykład krakowskiego malarstwa cechowego)
- średniowieczny układ urbanistyczny oraz stylowe kamieniczki z arkadowymi podcieniami i malownicze zaułki w otoczeniu rynku
- kościół parafialny w Białej z XVIII w., z ciekawą rokokową amboną w kształcie łodzi
- Teatr Polski oraz Państwowy Teatr Lalek "Banialuka"
- muzeum

Znakowane połączenia z okolicznymi schroniskami PTTK
- od schroniska na Dębowcu: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (WPK) pod Szyndzielnią, skąd pieszo za znakami zielonymi 10 min. (czas przejazdu autobusem z dworca PKP lub z dworca autobusowego - 15 min.)
- do schroniska na Szyndzielni: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (z dworca WPK obok dworca autobusowego) pod Szyndzielnię, skąd kolejką linową wyjazd na Szyndzielnię (od ostatniego przystanku autobusowego) pieszo za znakami czerwonymi 2 godz.
- do schroniska na Błatnej: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (WPK, dojazd z dworca WPK obok dworca autobusowego) do Jaworza Średniego, skąd pieszo za znakami żółtymi na Błatnią 2 godz.
- do schroniska PTTK na Magurce: dojazd autobusem komunikacji miejskiej (WPK) do Straconki, a z końcowego przystanku w Straconce pieszo za znakami zielonymi 1,5 godz.
- do Domu Turysty PTTK w Szczyrku: dojazd autobusem relacji Bielsko-Szczyrk-Biła z dworca autobusowego do przystanku Biła PTTK (naprzeciwko Domu Turysty PTTK w Szczyrku), czas przejazdu 35 min.
- do schroniska na Skrzycznem: dojazd autobusem relacji Bielsko-Szczyrk-Salmopol z dworca autobusowego do przystanku Szczyrk-Kolejka, następnie wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Skrzyczne, skąd do górnej stacji wyciągu pieszo 3 min.
- do Domu Wycieczkowego PTTK "Nad Zaporą" w Wiśle: dojazd autobusem lub kolejką z Bielska-Białej do Wisły, gdzie należy się przesiąść do autobusu lokalnego w kierunku Wisła-Czarne i dojechać do przystanku autobusowego Wisła-Nowa Osada II dalej pieszo wzdłuż Wisełki 10 min. (uwaga: na tym odcinku znaki niebieskie zostały zlikwidowane); albo z dworca autobusowego w Bielsku-Białej dojazd autobusem przez Szczyrk do przystanku autobusowego Wisła-Nowa Osada II, skąd drogą wzdłuż Wisełki ok. (uwaga: autobusy na tej linii kursują tylko w sezonie letnim)

- do schroniska pod Baranią Górą: dojazd do Wisły (centrum) z następnie autobusem lokalnym w kierunku Wisła-Czarne do przystanku Wisła-Zapora, skąd pieszo doliną Czarnej Wisełki za znakami czarnymi, a pod koniec czerwonymi, razem (od przystanku autobusowego) 2 godz.
- do schroniska Pod Tułem: dojazd autobusem lub kolejką do Goleszowa, skąd pieszo 1,5 godz., albo dojazd autobusem do Cisownicy lub Dzięgielowa; z Cisownicy dalej pieszo bez znaków, a z Dzięgielowa za znakami czarnymi 45 min.
- do schroniska na Stożku: dojazd autobusem do Wisły, gdzie należy się przesiąść do autobusu w kierunku Łabajowa i dojechać do końca doliny Łabajowa, skąd pieszo za znakami zielonymi 1 godz.
- do schroniska na Równicy: dojazd autobusem do Ustronia lub Ustronia-Polany; dalej pieszo - z Ustronia za znakami czerwonymi 2 godz. (uwaga: w sezonie letnim autobusy kursują bezpośrednio z Ustronia do schroniska na Równicy).
 
 
     

KRS 0000135063 Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście
NIP 734-00-11-495 | REGON 490391274
Kapitał zakładowy: 5 558 000,00 zł

Konto bankowe: Bank PEKAO SA O/Nowy Sącz
43 1240 4748 1111 0000 4881 8265

Rada Nadzorcza:
Prezes - Adam Sobczyk

Zarząd:
Prezes - Jerzy Kalarus

Członkowie:
Mirosława Chojnacka
Jerzy Gajewski
Andrzej Kalemba
Andrzej Kucia
Jakub Nowak
Jan Palider
Stanisław Winter

tel./fax +48 18 443 86 10, tel./fax +48 18 443 89 19

e-mail:
karpaty@schroniska-pttk.com.pl

     
 
Copyright © 2013 PTTK schroniska-pttk.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone Projektowanie stron www iPolska.com.pl