Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna BESKIDY BESKID ŚLĄSKI DOM TURYSTY PTTK - NAD ZAPORĄ -HOTEL ARIES
Polecamy i zapraszamy
SCHRONISKA - BESKID ŚLĄSKI - BESKIDY -
Zapraszamy do schronisk górskich PTTK:
  • na Kalatówkach,
  • na Hali Kondratowej
  • na Polanie Chochołowskiej
  • na Hali Ornak
  • na Hali Gąsienicowej
  • w Dolinie Pięciu Stawów Polskich,
  • w Dolinie Roztoki
  • nad Morskim Okiem
Informacja i rezerwacja: www.schroniskapttk.pttk.pl

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI
DOM TURYSTY PTTK - NAD ZAPORĄ -HOTEL ARIES

Adres: 43-460 Wisła ul. Czarne 3
Cena za nocleg (PLN) Dla członków PTTK rabat w wysokości 10% ceny noclegu

Galeria schroniska:

Dojazdy i dojścia
Koleją lub autobusem do Wisły, a następnie autobusem relacji Wisła - Czarne - Nowa Osada II , skąd pieszo drogą w górę potoku (5 min). Tereny narciarskie rozciągają się na przestrzeni około 6 km i położone są na północno-wschodnich stokach Skrzycznego i Pośredniego na wysokościach pomiędzy 500 a 1257 m n.p.m.
W pobliżu rozległa sieć powiązanych ze sobą wyciągów narciarskich.
Miejscowość wczasowo - uzdrowiskowa , położona w dolinie Wisły, od której odchodzi trzynaście odgałęzień (mniejszych dolin) otoczonych górami o wysokościach od 640 m n.p.m. do 1221 m n.p.m. W miejscowości dziewięć prywatnych wyciągów orczykowych a w okolicy ośrodki narciarskie na Stożku (989 m n.p.m.).

Ważniejsze atrakcje turystyczno-krajoznawcze
- piękny park miejski z licznymi okazami drzew
- basen kąpielowy (obok parku i stadionów sportowych)
- skocznia narciarska w Wiśle-Malince (największa w Beskidach) oraz skocznia w dolinie Łabajowa oraz w centrum Wisły
- kaskady naturalne na rzece Wiśle oraz sztuczne, z największą przy zalewie obok DW PTTK w Wiśle-Malince
- zapora i zbiornik retencyjny w Wiśle-Czarnem
- oryginalny wiadukt nad wylotem doliny Łobajewa
- malownicze doliny wiślańskie, a wśród nich doliny Białej
Wisełki oraz doliny Dziechcinki i Łabajowa
- wykapy potoków Białej i Czarnej Wisełki na zboczach Baraniej Góry
- rezerwat "Barania Góra" w Wiśle - naturalny las o charakterze pierwotnym, obejmujący 6 kompleksów starych mieszanych lasów jodłowo-bukowo-świerkowych w wieku od 130 do 190 lat (rezerwat w górnej części regla dolnego i w reglu górnym sięga szczytu Baraniej Góry)
- rezerwat "Skały Grzybowe" w dolinie Białej Wisełki (ostańce
gruboziarnistego piaskowca istebniańskiego)
- skały na Kobylej o charakterze wychodni zbudowane z piaskowca godulskiego (przy ścieżce turystycznej z Wisły-Dziechcinki na Stożek)
- rezerwat przy drodze z Kubalonki na Stecówkę
- oryginalny kościółek kaplica na Stecówce
- przebieg drogi na Kubalonkę (serpentyny oraz piękny widok z Kubalonką w stronę Istebnej)
- Muzeum Beskidzkie w Wiśle i zabytkowa chata góralska Kawuloka w Istebnej
- coroczne imprezy folklorystyczne pod hasłem "Tygodnia Kultury Beskidzkiej" organizowane w Wiśle w miesiącu sierpniu
- malowniczo położony zameczek (obecnie dom wypoczynkowy) na Zadnim Groniu
- centrum Wisły z Domem Zdrojowym (restauracja, kino, kawiarnia, liczne sklepy, Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego
PTTK)
- nowoczesne domy wczasowe i wypoczynkowe na stokach Jarzębatej i Bukowego oraz w dolinie Partecznika

Znakowane połączenia z okolicznymi schroniskami PTTK
- do schroniska na Stożku za znakami czarnymi przez Kozińce do Wisły-Głębce, skąd za znakami zielonymi doliną Łabajową do osiedla Katarzynka stromo przez las 3-3,5 godz.
- do schroniska na Baraniej Górze (pod Przysłopem) pieszo drogą w stronę zapory w Czarnem lub autobusem do przystanku Czarne-Zapora, skąd za znakami czarnymi, a później czerwonymi 2 godz.
- do schroniska na Równicy autobusem do przystanku Ustroń
Polana, skąd za znakami czerwonymi 1 godz.
- dojazd autobusem z Wisły na Równicę (przystanek w pobliżu
schroniska) lub pieszo z Wisły-Malinka za znakami zielonymi na Czupel, skąd za znakami żółtymi na Trzy Kopce, a stamtąd już za znakami niebieskimi przez Orłową do schroniska na Równicy 6,5-7 godz.

KRS 0000135063 Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście
NIP 734-00-11-495 | REGON 490391274
Kapitał zakładowy: 5 558 000,00 zł

Konto bankowe: Bank PEKAO SA O/Nowy Sącz